niepodamswoichdanych | e-blogi.pl
KrĂłl Jest Nagi.
Wkręty @ 2007-04-18 15:50

W artykule na onecie, który przeczytałem kilka dni temu (nie podlinkuje, musiałbym już szukać w archiwum, a nie chcę mi się) pisano o tym, jak samotne kobiety mają problem z znalezieniem partnera. Temat jak temat. Ale ważne jak się rozpoczynał ten artykuł - autor twierdził, że to oczywiste, że inteligentne, dobrze wykształcone, pracowite itd. kobiety chcą mieć lepszego od siebie faceta jako partnera. I dlatego wybierają samotność. Mam pytanko - dla kogo to niby jest oczywiste? Poza tym, niby co z tego, że coś jest oczywiste?

Bo jeśli coś jest oczywiste, to chyba autor nie pytał się np. tych kobiet o zdanie? No i czy autor chciał zasugerowqać, że powinniśmy podejść z wyjątkową podejrzliwością do oczywistości, jako że inne rzeczy, równie oczywiste okazały się wyjątkowo zwodnicze? Np. to, że lżejsze rzeczy spadają wolniej, niż te cięzkie?

Polecam bardzo uważnie czytać to co czytacie. Ludzie czasami lubią innym coś wmawiać...


Komentarze [4]


Po 22 latach go wypuścili... @ 2007-04-04 00:06

To dosyć przerażające. Smutne. Absurdalne. Faceta, który cierpi z powodu nieuleczalnej choroby wepchnęli do miejsca, gdzie można nabyć jeszcze kilka innych chorób, z wypadnięciem odbytu włącznie. W imię sprawiedliwości, może rozsądku, bo przecież nigdy nie wiadomo do końca. Zawsze facet mógł być jednak mordercą i jak się go by zostawiło na wolności, mordowałby i gwałcił dalej.

Jestem zdolny zrozumieć, że można tak pomyśleć i tak to usprawiedliwiać. Jestem jednym z nich. To mnie smuci prawie tak bardzo, jak to, że facet pewnie strasznie się tam wycierpiał.


Komentarze [3]


Obojętność @ 2007-04-01 22:36

Kumpel mi o tym czymś przypomniał. O obojętności. Nie wiem, czy on miał to na myśli, ale ja przez to słowo rozumiem taki stan, gdy nie martwię się sprawami. Bieg spraw (także moich złości czy miłości) pozostaje sam sobie zostawiony, gdy jestem obojętny wobec nich, a we mnie (i przez to w świecie) tkwi ziarno obojętności, kropla, wszystko rozwadniająca.

Taki stan jest piękny i wspaniały.

I teraz, co jest najważniejsze - jeśli chce być obojętnym, to już nie jestem.

Czuje się nieporadnie gdy to piszę. Przepraszam, jeśli, zamiast jakiegoś ukojenia, mącę.


Komentarze [4]


  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]